Hollanda Ticari Vize

Hollanda Ticari Vize

İş toplantıları ya da iş amaçlı konferans, fuar ya da sektörel olarak düzenlenen seminerlere katılım gayesiyle Hollanda topraklarına seyahat yapacak Umumi Pasaport sahibi olan T.C. vatandaşlarının başvuruda bulunması gereken vize türü Hollanda Ticari vizesidir.

Hollanda Ticari Vizesi için başvuruda bulunanların Hollanda Konsolosluğu’na, Hollanda ticari vizesi için gerekli olan belgeleri sunması gerekiyor.

Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenmiş durumda olan bu belgelerin güncel olmasına dikkat edilmesi son derece önemli bir husustur.

Bazı belgelerin orijinal olması zorunluluğu söz konusu durumdadır. Hollanda ticari vizesi için başvuru sahiplerinden talep edilen evraklar, Hollanda’ya gidiş maksadınıza uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra Hollanda Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.

Hollanda Ticari Vize İşlemleri?

Hollanda ticari vizesinin alınabilmesi için gerekliliği söz konusu olan evraklar, gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatinizin amacına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hollanda Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan vize merkezleri vasıtasıyla Hollanda ticari vize için gerekli evrakları öğrenebilir ve vize başvuru işlemlerinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Hollanda vize işlemleri için gerekliliği söz konusu olan evraklar, Hollanda Konsolosluğu’nun ek evrak isteme talebi doğrultusunda da şekillenmesi söz konusudur.

Bu olasılığın işleyişi doğrultusunda Hollanda Konsolosluğu, başvuru yapan kişi hakkında çok daha detaylı nitelikte bilgi edinebilmek gayesiyle ek evrak talebinde bulunma hakkına her zaman sahip durumdadır.

Hollanda ticari vizesinin neticesine dair karar verme yetkisine sahip olan kuruluşlar yalnızca Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Başkonsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hollanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İş amaçlı seyahatleriniz için Hollanda ticari vizesi alabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz Hollanda vize işlemleriyle sadece Hollanda vizesi alınmamaktadır.

Hollanda vizesi alma işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman diğer Schengen üyesi olan ülkelerin de vizesini almış gibi olmaktasınızdır. Bir başka ifadeyle Hollanda topraklarına giriş yaptıktan sonra Schengen üyesi durumundaki diğer ülkeler arasında vizesiz olarak seyahat yapılabilmesi söz konusudur.

Hollanda Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu acentalar veya vize merkezleri vasıtasıyla Hollanda Ticari Vizesi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bu kurumlar, çeşitli sebeplerle Hollanda’ya seyahat etmek isteyenler için başvuru ve danışmanlık hizmeti vermekle yetkilendirilmiştir.

Hollanda Ticaret Vizesi için başvuru sahiplerinin şahsen başvuru yapmış olduğu merkeze gitmesi gerekmektedir. Yetkili vize merkezleri ve acentalar her türlü ticari başvurularda müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Ticari Vize Başvurularında son iki yıl için iki schengen vizesine sahip olan ve bu vizeleri kullanarak yurt dışına çıkan yolcuların konsolosluğa Hollanda konsolosluğuna şahsen gitmesi gerekmiyor. Vize merkezleri, Hollanda Ticari vizelerde ve uzun çok girişli olan vizelerde Hollanda Vizesi yapabilmektedir.

Pasaportları 10 yıldan eski durumda olan başvuru sahiplerinin pasaportlarını yenilemeleri gerekiyor. Avrupa Birliğinin belirlemiş olduğu yasa doğrultusunda 10 yıldan eski durumda olan pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Hollanda Ticari Vize Gerekli Evraklar

İşverenler için Hollanda Ticari Vizesi Evrakları

– 2 Adet beyaz fon vesikalık resim
– Türkiye’ye Dönüşünden itibaren En az 6 ay geçerli pasaport
– Şirket Antetli kağıdına görevini, gidiş sebebini, hangi tarihler arası gideceğini ve tüm giderlerinin şirket tarafından ve ya kendi tarafından karşılanacağını belirten kaseli imzalı dilekçe.
– Karşı Şirketten sebebi, gidiş dönüş tarihi isim soyad ve pasaport numarasını içeren davetiye fotokopisi
– Tapu, Araç Ruhsat fotokopisi
– Son 6 aylık Faaliyet belgesi fotokopisi
– Vergi levhası fotokopisi
– İmza sirküleri fotokopisi
– Hisse payı gözüken Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
– Son 6 aylık firma isim ve hesap detayını içeren, içinde bakiye olan hesap cüzdanı asli ve ya banka onaylı fotokopi
– Kimlik Fotokopisi
– Evlilik Cüzdanı
– Otel Konfirmesi
– Seyahat Sigortası
– Uçak bileti

Çalışanlar için Gerekli Olan Hollanda Ticari Vizesi Evrakları

– Şirket Antetli kağıdına görevini, gidiş maksadını, hangi tarihler arası gideceğini ve tüm giderlerinin şirket tarafından ve ya kendisi tarafından karşılanacağını belirten kaşeli imzalı Almanca ve ya İngilizce yazılmış dilekçe.
– Türkiye’ye Dönüşten itibaren En az 6 ay geçerli pasaport
– 2 Adet beyaz fon vesikalık resim
– Karşı Firmadan sebebi, gidiş dönüş tarihli isim soyad ve pasaport numarası bilgilerini belirten orijinal davetiye
– İmza sirküleri fotokopisi
– Son 6 aylık Faaliyet belgesi fotokopisi
– Vergi levhası fotokopisi
– Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
– Tapu, Araç Ruhsat fotokopisi
– SGK ise giris bildirgesi fotokopisi
-Son 3 aylık maaş bordrosu fotokopisi
– Son 6 aylık şirket isim ve hesap detayı Hollanda Vizesi görüle ve içinde bakiye olan hesap cüzdanı asli ve ya banka onaylı fotokopisi
– Evlilik Cüzdanı
– Seyahat Sigortası
– Kimlik Fotokopisi
– Otel Konfirmesi
– Uçak bileti

Şahıs Firması için Hollanda Ticari Vizesi İçin Talep Edilen Evrakları:

– Şirket Antetli kağıdına görevini, gidiş nedenini, hangi tarihler arasında gidileceğini ve tüm harcamalarının şirket tarafından ve ya kendi tarafından karşılanacağını belirten kaşeli imzalı dilekçe.
– Türkiye’ye Dönüşün sonrasında en az 6 ay geçerli olan pasaport
– 2 Adet beyaz fon vesikalık resim.
– Davet Eden Firmadan nedeni, gidiş dönüş tarihi, isim soyad ve pasaport numarasını içeren orijinal davetiye
– İmza sirküleri ve ya beyannamesi fotokopisi
– Son 6 aylık faaliyet belgesi ve ya oda kayıt belgesi fotokopisi
– Vergi levhası fotokopisi
– Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
– Ticaret odası sicil kayıt sureti fotokopisi
– Tapu, araç ruhsat fotokopisi
– Son 6 aylık firma isim ve hesap detayını içeren ve içinde bakiye olan hesap cüzdanı asli ve ya banka onaylı fotokopisi
– Evli ise Evlilik Cüzdanı ve Fotokopisi
– Kimlik Fotokopisi
– Otel Konfirmesi
– Seyahat Sigortası
– Uçak bileti

Hollanda Ticari Vize Ücretleri

Hollanda Ticari vize almak isteyenlerin ödemesi gereken tutar 361 TL’dir. Vize ücreti haricinde yapılan her ticari vize başvurusundan, vize ücretinin yanı sıra 144 TL (KDV dahil) hizmet harcı talep edilmektedir. Bununla birlikte yetkili vize başvuru merkezleri ek bir ücrete tabi olan opsiyonel bir hizmet sunmaktadır.